Sysline

Viesmann Portal

Anasayfa >Viesmann Portal

Viessmann Kimdir?

Viessmann Grubu, 1917 yılında, Almanya’da kurulan ve uluslararası öncü ısıtma, sanayi ve soğutma tekniği sistemleri üreticilerinden biridir. Kazan, kombi, ısı pompası, klima, solar enerji sistemleri ve fotovoltaik enerji sistemleri üreticisi oldukları gibi, hem endüstriyel hem de ev tipi ürünlerle üretimlerini destekler. Bunların yanı sıra, otomasyon ve yönetim sistemleri hizmetlerini de sağlayarak müşterilerine dört dörtlük bir hizmet sunar.

Viessmann Portal Nedir?

Viessmann bünyesinde bulunan yüzlerce bayinin merkez ile gerçekleştirdiği tahsilat işlemlerinin otomasyonuna ilişkin B2B portaldır.

Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Henüz yüksek iş hacmine ulaşamamış Viessmann bayilerinden kesilen komisyon miktarlarını ve kampanya imkanlarını dengelemeyi sağlamaktadır. Beraberinde, taksit miktarına göre değişen faiz kesintilerini de önlemektedir. Sağladığı bu fayda ile, bayiler arası hacim farkından kaynaklanan, rekabetteki adaletsizliği önlemektedir. İşlemler Viessmann merkeze bağlı alt bayi posları üzerinden gerçekleştirildiği için firmanın bankalar ile olan pazarlık gücü artmakta ve buradan sağladığı imkanları bütün bayilere eşit olarak kullandırabilmektedir.

Ayrıca, İşlemler manuel olmaktan çıkarak, otomasyona dökülmekte böylece operasyon yükü azalmaktadır.